نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری 1398 در دانشگاه شهید چمران اهواز

آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری 1398 در دانشگاه شهید چمران اهواز


آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری 1398 در دانشگاه شهید چمران اهواز

با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان و جمعی از مسئولان دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی استان، آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری امروز یک‌شنبه به منظور معرفی برگزیدگان، در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم، برگزار شد.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش ­های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان افزود: در این نمایشگاه همچنین اختراعاتی از مراکز علمی و پژوهشی استان خوزستان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

سواری بابیان اینکه در این نمایشگاه ۱۷ تفاهم‌نامه منعقد شد، ادامه داد: در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری امسال تلاش شد که نظام اداری را به مرکز علمی وصل کنیم و خوشبختانه توانستیم به بخشی از اهداف دست‌یابیم.

دکتر علی حقیقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز نیز خاطرنشان کرد: در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دکتر شریعتی استاندار خوزستان و دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به‌عنوان برترین حامیان پژوهشی کشور تقدیر شد؛ همچنین دکتر قنبرزاده مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه به‌عنوان فناور برتر و دکتر تابنده عضو هیئت‌علمی دانشکده دامپزشکی برگزیده کشوری شدند.

وی، افزود: در هفته پژوهش و فناوری از زمان برگزاری برنامه‌ها تا برپایی نمایشگاه شاهد رخدادهای مهمی در حوزه‌های پژوهشی و فناوری هستیم که حاصل تلاش تمامی افراد ستاد برگزاری است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، بیان کرد: انتخاب شعار پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید به‌منظور مشارکت هرچه بیشتر دانشگاه در حل مشکلات جامعه و صنعت انتخاب‌شده است.

دکتر کاظمی نژاد رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان نیز، گفت: حضور فعال در نمایشگاه یکی از دستاوردهای مهم هفته پژوهش و فناوری است.

وی، اظهار کرد: امسال در کنار نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری هفتمین نمایشگاه فن بازار نیز برگزار شد و دستاوردهای فناورانه در این نمایشگاه ارائه شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان، عنوان کرد: رونمایی از صندوق توسعه پژوهش و فناوری، برگزاری نشست‌های مختلف، عقد چندین تفاهم‌نامه و  برگزاری هفت پنل تخصصی  از دیگر اقدامات انجام‌شده در این نمایشگاه بود.

کاظمی نژاد، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه ۴۵ شرکت استارتاپ‌ی شرکت کردند که ۶۵ محصول در غرفه‌های این شرکت‌ها ارائه شد.

امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان نیز در این نشست از تدوین سامانه مدیریت دانش خبر داد و گفت: در این سامانه فضایی فراهم‌شده است که تمامی پژوهشگران دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را با حفظ حق‌وحقوق تولیدکننده ثبت نمایند و در بخش تولید از این ایده‌ها استفاده شود.

وی از تمامی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها خواست در این طرح مشارکت داشته باشند تا از موازی کاری جلوگیری شود.

گفتنی است در پایان این آیین با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز پژوهشگران برتر استان خوزستان تجلیل شد.

دکتر محمد سروش در گروه فنی و مهندسی،  دکتر سعید حجتی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر حسین معتمدی در گروه علوم پایه، دکتر مهدی پور مهدی بروجنی در گروه دامپزشکی، دکتر عبدالحمید حبیبی در گروه علوم انسانی از اعضای دانشگاه شهید چمران اهواز در این آیین به عنوان پژوهشگران برتر استان در سال ۹۸ تجلیل شدند.

همچنین یحیی حمید دانشجوی مقطع دکتری و امید سعیدی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شهید چمران اهواز، به عنوان دانشجویان برگزیده هفته پژوهش و فناوری امسال استان معرفی شدند.

در این آیین از ۳۲ پژوهشگر برگزیده استان خوزستان تجلیل شد.

هفته پژوهش و فناوری امسال در استان خوزستان از ۲۳ تا ۲۸ آذرماه برگزار شد.

 

همچنین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان خوزستان نیز از یکم تا سوم دی‌ماه امسال میزبان بازدیدکنندگان بود.