نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین جلسه کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان در سال ۹۸

نخستین جلسه کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان در سال ۹۸


نخستین جلسه کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان در سال ۹۸

نخستین جلسه کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان در سال ۹۸ امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، در ابتدای این نشست دکتر علی حقیقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیان کرد: امسال بر اساس شیوه‌نامه ارسال‌شده به دانشگاه اصلاحاتی در بخش اعضاء کمیته علمی انجام‌شده و دانشگاه‌های علوم پزشکی آبادان و دزفول به این کمیته اضافه‌شده‌اند.

وی در ادامه به بیان مطالبی درباره چگونگی انتخاب پژوهشگران برتر استان در سال ۹۸ پرداخت.

دکتر علیرضا کیاست مدیر امور پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست بیان کرد: سال قبل پژوهشگران برتر استان در هفت محور کشاورزی و  منابع طبیعی، فنی و مهندسی، دامپزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، علوم پزشکی و هنر ارزیابی شدند.

وی افزود: همچنین از دانشجویان برتر استان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، پژوهشگران و فناوران برتر استان، پژوهشگران برتر مراکز تحقیقاتی استان و معلمان برتر نیز تجلیل شد.

مدیر امور پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز در ادامه به بیان توضیحاتی درباره شاخص‌های انتخاب پژوهشگران برتر پرداخت.

کیاست، عنوان کرد: هفته پژوهش و فناوری امسال از ۱۳ تا ۲۸ آذرماه برگزار می‌شود؛ "پژوهش و فناوری: مدرسه، دانشگاه و جامعه"، "پژوهش، فناوری و توسعه ملی؛ (برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری توسط دستگاه‌های اجرایی با رویکرد توسعه ملی)"، "گام دوم در پژوهش و فناوری (برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری توسط دستگاه‌های اجرایی با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب)"، "پژوهش، فناوری و رونق تولید"، "پژوهش،فناوری و اثربخشی اجتماعی" و "پژوهش و فناوری، مشارکت ملی" عناوین روزهای هفته پژوهش امسال است.

گفتنی است در ادامه اعضاء کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری به بیان نظرات خود درباره دستور کار نشست پرداختند.