بهره‌برداری از آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در دانشگاه شهید چمران اهواز

شناسه : 3862198

بهره‌برداری از آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در دانشگاه شهید چمران اهواز


/به مناسبت هفته پژوهش و فناوری/

/به مناسبت هفته پژوهش و فناوری/

بهره‌برداری از آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در دانشگاه شهید چمران اهواز

با حضور مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز و مدیران شرکت گاز استان خوزستان آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در دانشگاه شهید چمران اهواز به بهره‌برداری رسید.

در حاشیه افتتاح این آزمایشگاه دکتر بهبهانی نژاد مدیر مرکز تحقیقاتی شبکه‌های گازرسانی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه بیان کرد: مقدمات راه‌اندازی و طراحی آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی از سال 89-88 شروع شد از این سال به بعد انجام طرح وارد فاز اجرایی گردید.

مدیر مرکز تحقیقاتی شبکه‌های گازرسانی دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: این آزمایشگاه باهدف انجام کلیه آزمایش‌های لازم برای بررسی شبکه گازرسانی ایجاد شد و در مقیاس صنعتی آن ساخته‌شده است. چنین الگویی برای اولین بار در این مقیاس انجام شده و نمونه ای که بتوان برای طراحی این آزمایشگاه از آن الگو برداری نمود، وجود نداشته است.

وی، بیان کرد: این طرح در چند فاز اجرایی شد که شامل خرید تجهیزات، پیاده‌سازی شبکه، نصب ایستگاه تقویت فشار و نصب مخازن فشار هوای فشرده و سیستم مانیتورینگ است.

بهبهانی نژاد، افزود: در کنار این طرح، آزمایشگاه‌های پلی اتیلن نیز ایجادشده است که در آن می‌توان آزمایشگاه‌های مرتبط با این حوزه را برای لوله های پلی اتیلنی انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: تا پیش‌ازاین آزمایشگاه‌های مرتبط با شبکه‌های گاز بر روی شبکه‌های واقعی انجام می‌شد که علاوه بر هزینه بالا رسیک مخاطرات را نیز در پی داشت.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: تمامی کارهای طراحی و محاسباتی و تهیه نقشه های آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در این دانشگاه انجام‌شده است و شرکت گاز استان خوزستان نیز اعتبارات خرید تجهیزات ، نصب و اجرای آزمایشگاه را برعهده داشته است.

گفتنی است در آیین بهره‌برداری از آزمایشگاه تخصصی شبکه‌های گازرسانی در دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر حقیقی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، عبدالله ابول پور مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان و جمعی از مسئولان و مدیران این شرکت و دانشگاه شهید چمران اهواز، حضور داشتند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.