دکتر خسروی: اقتصاد دانش‌بنیان راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

شناسه : 3863468

دکتر خسروی: اقتصاد دانش‌بنیان راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است


/هفته پژوهش و فناوری/

/هفته پژوهش و فناوری/

دکتر خسروی: اقتصاد دانش‌بنیان راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

 

 

عضو هیئت‌علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در حال حاضر بسیاری از محصولات در زمینه بیوتکنولوژی به‌صورت وارداتی بوده که در صنایع خوراکی، تشخیصی و تکنولوژی‌های الکتریکی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

دکتر‌ خسروی در حاشیه برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در محل نمایشگاه بین‌المللی اهواز، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، افزود: یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث شده برای خرید کالاهای  داخل رغبت کافی وجود نداشته باشند، بحث کیفیت پایین محصولات است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: اقتصاد دانش‌بنیان با توجه به شرایط کنونی کشور می‌تواند راه مؤثری برای برون‌رفت از مشکلات باشد.

وی تصریح کرد: تعامل هرچه بیشتر دانشگاه با صنعت می‌تواند باعث ارتقای کیفیت محصولات و افزایش تقاضای جامعه شود.

خسروی گفت: رهبر معظم انقلاب سال‌هاست که اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید فراوان دارند و ما نیز باید با حرکت‌های جهادی در این زمینه گام برداریم تا بتوانیم معضلات و مشکلات کشور را به حداقل برسانیم.

گفتنی است هفته پژوهش و فناوری امسال از 23 تا 28 آذرماه برگزار شد.

همچنین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان خوزستان یک‌شنبه با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان، دکتر خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز و جمعی از مسئولان استان گشایش یافت و امروز سه‌شنبه سوم دی‌ماه آخرین روز از برگزاری این نمایشگاه است.

شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز و انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه در این نمایشگاه حضور داشتند.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.